25 października 2023 r. o godz. 17:00 Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na spotkanie autorskie z red. Grzegorzem Polakiem, dziennikarzem i publicystą wokół książki „NASZ BENEDYKT, czyli kwiatki Josepha Ratzingera”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Instytucie Prymasa Józefa Glempa – pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu. Spotkanie poprowadzi Piotr Turowski. WSTĘP WOLNY

Z opisu Wydawcy:

Podobno już jako czterolatek ogłosił, że zostanie kardynałem. Złościł się, gdy wołano na niego „Józio”. Był marnym sportowcem i plastykiem, ale grywał w kości, i to z samym Günterem Grassem! A przynajmniej tak twierdził ten ostatni.

Benedykt XVI – Joseph Ratzinger. Złośliwi nazywali go „pancernym”. A ile było w tym prawdy? Pewnie niewiele, bo do końca życia miał przy sobie dziecięcego misia Tediego, dokarmiał rzymskie koty, a sam żywił się głównie bawarską kiełbasą. Kiedyś nawet poczęstował nią Jana Pawła II, a ten… się pochorował.

Grzegorz Polak zebrał wzruszające wspomnienia, nieznane fakty i przezabawne anegdoty, słowem: wszystko to, czego nie mówi się głośno o kościelnych dostojnikach, i stworzył wyjątkowy portret Benedykta XVI. Jego książka pozwala zobaczyć papieża z serdecznej, ciepłej i ludzkiej perspektywy. 

Grzegorz Polak – dziennikarz, publicysta, autor książek. Jest absolwentem Akademii Teologii Katolickiej, gdzie studiował historię Kościoła. Był dziennikarzem między innymi: „Więzi”, „Gazety Wyborczej”, a w latach 1993-99 kierował działem krajowym Katolickiej Agencji Informacyjnej. W roku 1999 został redaktorem naczelnym ilustrowanego dwutygodnika „Jan Paweł II – Kolekcja” (obecnie: „Księga Świętych”). Autor pierwszego w Polsce leksykonu „Kto jest kim w Kościele”. Zastępca dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.