Prelekcja multimedialna dra Roberta Zadury ukazuje niezwykłe życie ojca prof. Józefa Marii Bocheńskiego  z okazji 119. rocznicy Jego urodzin.11 sierpnia o godz. 17:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa (pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu) odbędzie się prelekcja dr. Roberta Zadury poświęcona wybitnej postaci polskiego Kościoła w XX w. ojcu prof. Józefowi Marii Bocheńskiemu.

Ojciec Bocheński to nie tylko żołnierz, pilot, logik, filozof, który był doradcą 5 rządów w sprawach sowietologicznych, to także mocno stojący na nogach zakonnik, inicjator wielu przedsięwzięć, które funkcjonują do dnia dzisiejszego. Ojciec Bocheński przeżył prawie cały XX w. i wziął udział w najważniejszych wydarzeniach jakie miały miejsce w minionym stuleciu.

Prelekcja dra Zadury będzie kolejnym spotkaniem z Mieszkańcami Inowrocławia. Przeniesie ona Państwa w czasie dzięki licznym fotografiom oraz krótkim filmom. Całość stanowi małą ucztę duchową odsłaniającą kolejne karty naszej pięknej polskiej historii widzianej oczami ojca Bocheńskiego.

Dr Zadura jest autorem 4 książek poświęconych m.in. bł. ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu, badaczem historii XX w. Dr Zadura jest także byłym konsulem RP w Niemczech.BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odbioru w Kujawskim Centrum Kultury – Jana Kilińskiego 16 w Inowrocławiu od 23 lipca br.