Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Kazimierzem Sową, dziennikarzem i publicystą wokół książki „Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele”. Wydarzenie będzie miało miejsce 19 września 2023 r. o godz. 17:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa – pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu. Spotkanie poprowadzi Piotr Turowski. WSTĘP WOLNY.

Z opisu Wydawcy:

Odliczanie przed wybuchem, czyli rozmowy księdza Kazimierza Sowy o prawdziwym Kościele, który toczony ciężką chorobą nie kwapi się do rachunku sumienia. Dlatego ksiądz Sowa nie doczekawszy się skruchy, sam diagnozuje pacjenta.

Siła tych rozmów wynika m.in. z tego, że autor ma przywilej oglądania Kościoła od wewnątrz jako ksiądz i z dystansu jako aktywny publicysta i komentator życia polityczno-społecznego. Również dlatego padają tu pytania i stwierdzenia, które zwykle nie wychodzą poza prywatne rozmowy. Ksiądz Sowa i jego rozmówcy rozkładają na czynniki pierwsze wszystkie grzechy główne duchownych. Ale „Niewierni wierni” przedstawiają również propozycje (nieraz zaskakująco proste), które pozwoliłyby zatrzymać proces rozkładu polskiego Kościoła.

Kazimierz Sowa – ksiądz katolicki, wieloletni dziennikarz Radia Plus. W latach 2007-2015 dyrektor stacji Religia.tv. Publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Wprost” i „Newsweek”. Jest stałym komentatorem telewizyjnym.