Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu zaprasza na spotkanie autorskie z ks. prof. Andrzejem Szostkiem – filozofem, etykiem, uczniem Karola Wojtyły/Jana Pawła II, byłym rektorem KUL wokół książki. „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie”, wydanej przez Bibliotekę Więzi.

Wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w Instytucie – pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu.

Spotkanie poprowadzi Piotr Turowski.
-WSTĘP WOLNY-

Rozmowy Ignacego Dudkiewicza z ks. prof. Andrzejem Szostkiem pokazują, że „uczestniczenie w losie Drugiego” to nie tylko bycie blisko niego. To nie tylko próba nawiązania przyjaźni, gdy łączy nas świat wartości i podobny sposób myślenia, ale również wspólne mierzenie się z pytaniami, na które każdy szuka odpowiedzi. Są to pytania najprostsze i najważniejsze zarazem – o początek i koniec życia, stosunek do własnego ciała, rolę sumienia w podejmowaniu decyzji, ale też o wszelką inność, o odpowiedzialność za swoje otoczenie. Ignacy Dudkiewicz nie boi się pytań trudnych i ważnych. Ks. prof. Andrzej Szostek odpowiada mu nie tylko jako naukowiec, sięga również do osobistej historii, która pokazuje drogę dojrzewania człowieka i kapłana do roli duchowego towarzysza. Ich rozmowa daje czytelnikowi sporą dawkę wiedzy, ale nade wszystko skłania do refleksji i inspiruje do myślenia.

Ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek – filozof, etyk, pracę magisterską z filozofii pt. „Etyka jako nauka empiryczna w ujęciu T. Czeżowskiego i T. Kotarbińskiego” napisał pod kierunkiem ks. doc. dra hab. Karola kard. Wojtyły. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w latach 1998-2004. Autor i współautor książek m. in.: Normy i wyjątki, Natura – rozum – wolność, Wokół godności, prawdy i miłości