Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na spotkanie wokół książki „Bóg. Ludzka historia religii” – Reza Aslan, wydanej przez Wydawnictwo ZNAK.

Dyskutować będą:

– ks. prof. Dariusz Oko

– o. Paweł Gużyński OP

Prowadzenie: Marek Zając

Transmisja na kanale Instytutu Prymasa Józefa Glempa w serwisie internetowym Youtube. 14 grudnia 2021 r., godz. 20:00 Będzie to dziesiąte i ostatnie spotkanie z cyklu WIARA.ROZUM.KSIĄŻKA.

O KSIĄŻCE z opisu Wydawcy:

W Bogu od zawsze szukamy tego, czego nam brakuje: miłości, sprawiedliwości i pocieszenia. Ale przypisujemy Mu także to, czego sami nie potrafimy kontrolować: gniew, chciwość i zazdrość. Stworzyliśmy Boga na nasze podobieństwo i dlatego ta sama religia stanowi dla jednych ludzi źródło pokoju, a dla innych wezwanie do stosowania przemocy. BÓG JEST NASZĄ IDEĄ I OD NAS ZALEŻY, CZY OKAŻE SIĘ DOBRA. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, skąd wzięły się religie i do czego ludzie wykorzystują Boga

O UCZESTNIKACH:

Ks. prof. DARIUSZ OKO – ksiądz katolicki, teolog, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i publicysta. Autor m. in. Łaska i wolność. Łaska w Biblii, nauczaniu Kościoła i teologii współczesnej, W poszukiwaniu pewności. Próba transcendentalnego ugruntowania metafizyki w filozofiach Emericha Coretha i Bernarda Lonergana.

o. PAWEŁ GUŻYŃSKI OP – dominikanin, rekolekcjonista, od lutego 2020 r. Magister Studentów i Mistrz Nowicjatu niderlandzkich kleryków-dominikanów. Pochodzi z Torunia. Z wykształcenia technik budowy dróg i mostów. W młodości przez 12 lat grał w piłkę nożną w klubie Elana Toruń. Był duszpasterzem akademickim w Poznaniu i Rzeszowie oraz przeorem klasztoru dominikanów w Łodzi (2012-2015).

red. MAREK ZAJĄC – moderator spotkań cyklu WIARA.ROZUM.KSIĄŻKA, dziennikarz i publicysta, pracował w Telewizji Polskiej i „Tygodniku Powszechnym”, współprowadził m.in. program TVP 1 „Między ziemią a niebem”. Związany z Telewizją POLSAT. Od roku 2006 jest sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, obecnie także przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz Birkenau. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka.

#instytutprymasajózefaglempa #kckino #inowrocław #rezaaslan #marekzając #dariuszoko #pawełgużyński #Bóg #wydawnictwoznak

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultur