Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na spotkanie wokół książki „Kto fałszuje Jezusa?”, wydanej przez Wydawnictwo ESPRIT.

Dyskutować będą: – red. Paweł Lisicki, autor, – dr Sebastian Duda. Prowadzenie: Marek Zając

Transmisja na kanale Instytutu Prymasa Józefa Glempa w serwisie internetowym Youtube. 30 listopada 2021 r., godz. 20:00 Jest to dziewiąte spotkanie z cyklu WIARA.ROZUM.KSIĄŻKA. * O KSIĄŻCE: Jak się temu przeciwstawić? Jak rozpoznać fałszywych proroków promujących nowego boga, którym jest ludzki rozum? Jak zdemaskować tych, którzy w imię walki o powierzchowną prawdę niszczą Tradycję i chrześcijańskie dziedzictwo? I dlaczego komuś tak bardzo zależy na tym, by zabrać Kościołowi Jezusa? Paweł Lisicki wyrusza w prawdziwe śledztwo, które demaskuje fałszywe ideologie niszczące Kościół katolicki, również od wewnątrz, oraz krzywdzące stereotypy masowo powielane przez światowe media. Uważnie przygląda się tezom głoszonym przez czołowych krytyków chrześcijaństwa, misjonarzy ateizmu, między innymi Davida Randa czy Richarda Dawkinsa, i ukazuje kryjące się w nich fundamentalne błędy oraz pułapki rozumowania. Dociera także do korzeni antychrześcijańskich tez, które znajduje w siedemnastowiecznej Hadze. Ta książka to oręż na wroga, który pod maską pięknych i wzniosłych idei kryje oblicze prawdziwego demona. * O UCZESTNIKACH: red. Paweł LISICKI – dziennikarz, publicysta, pisarz, w latach 2006–2011 redaktor naczelny dziennika Rzeczpospolita, w latach 2011–2012 redaktor naczelny tygodnika Uważam Rze. Od 2013 jest redaktorem naczelnym tygodnika Do Rzeczy. Autor książki „Kto fałszuje Jezusa?” dr Sebastian DUDA -doktor teologii, filozof, publicysta. Członek redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Był publicystą tygodnika „Newsweek Polska” i redaktorem „Przeglądu Powszechnego”. red. MAREK ZAJĄC – moderator spotkań cyklu WIARA.ROZUM.KSIĄŻKA, dziennikarz i publicysta, pracował w Telewizji Polskiej i „Tygodniku Powszechnym”, współprowadził m.in. program TVP 1 „Między ziemią a niebem”. Związany z Telewizją POLSAT. Od roku 2006 jest sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, obecnie także przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz Birkenau. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka.

Patronat medialny: WIĘŹ

#instytutprymasajózefaglempa #kckino #inowrocław #ktofałszujejezusa #marekzając #pawełlisicki #sebastianduda #jezus #biblia #więź

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury