Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu zaprasza na cykl 10 spotkań online pt. WIARA. ROZUM. KSIĄŻKA.

Celem projektu jest promocja czytelnictwa. W czasie każdego ze spotkań online będziemy omawiać jedną pozycję książkową, która niedawno się ukazała i stanowi inspirację dla rozmowy na temat wiary i rozumu.Spotkania online prowadzi red. Marek Zając, dziennikarz i publicysta. Od roku 2006 jest sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, obecnie także przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz Birkenau. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka.SPOTKANIE NR 1

„Benedykt XVI. Życie” – Peter Seewald
10 czerwca 2021 r., godz. 21:00

https://www.youtube.com/watch?v=3Fyz8QRNPoA

Transmisja na kanale Instytutu Prymasa Józefa Glempa w serwisie internetowym Youtube Pełna biografia Benedykta XVIPeter Seewald ukazuje w zupełnie nowym świetle prawdziwy portret Benedykta XVI, chłopaka z alpejskiej wioski, który odmienił papiestwo. Dostajemy obraz nie tylko wybitnego teologa, ale także odważnego zwierzchnika Kościoła, niezwykle otwartego na drugiego człowieka. Autor przeprowadził liczne rozmowy ze świadkami wydarzeń, przyjaciółmi i współpracownikami Josepha Ratzingera. Żaden dziennikarz ani autor nie zna Benedykta XVI lepiej od niego.W debacie wezmą udział: Dr Sebastian Duda – teolog filozof, publicysta. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz religioznawstwo i teologię na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Członek redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wykładowca na podyplomowych studiach gender w Instytucie Badań Literackich PAN. Był publicystą tygodnika „Newsweek Polska” i redaktorem „Przeglądu Powszechnego”.

Autor książek „Reformacja. Rewolucja Lutra” i „Przesilona wątpliwość”. Mieszka w Warszawie. Dr Tomasz Terlikowski – filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki. Był m.in. redaktorem naczelnym portal fronda.pl oraz redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Telewizji Republika. Autor wielu książek, m.in.: „Operacja Franciszek. Sześć medialnych mitów na temat papieża”, „Herezja kardynałów”, „Czego księża nie powiedzą ci o antykoncepcji ? Niewygodna prawda Humanae vitae”, „Masakra piłą mechaniczną w domu Terlikowskich” (wraz z Małgorzatą Terlikowską). Ostatnio napisał „Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę”.Wydarzenie będzie transmitowane na kanale Youtube Instytutu Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.