Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na prelekcję o. Tomasza Dostatniego OP pt. Wiara i wątpliwości. Przenikanie światów u Tomasa Halika. W czasie wykładu uczestnicy będą mogli zapoznać się ze zrębami myśli wybitnego katolickiego myśliciela, laureata Nagrody Templetona, zwanego w Polsce „Czeskim Tischnerem”. Okazja będzie po temu znakomita, gdyż o Tomasz Dostatni jest współautorem jednej z książek Tomasa Halika pt. Różnorodność pojednana oraz należy do grona najwybitniejszych znawców myśli filozofa z Czech. Myśl Tomasa Halika stanowi  jedną z najoryginalniejszych odpowiedzi objaśniających przenikanie się wiary i niewiary w dzisiejszym świecie. 

Wydarzenie będzie miało miejsce 11 maja 2022 r. o godz. 18:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa – pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu. W czasie spotkania przewidziano także sprzedaż książek o. Tomasza Dostatniego. WSTĘP WOLNY.

o. Tomasz Dostatni OP – dominikanin, publicysta, duszpasterz inteligencji, rekolekcjonista, tłumacz języka czeskiego, zaangażowany w dialog ekumeniczny, międzyreligijny i społeczny.