Spotkanie online wokół proroczej książki.  

Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na spotkanie online pt.  WIARA.ROZUM.KSIĄŻKA. bis – debata wokół książki:
„Komunizm i sumienie Zachodu” – abp Fulton J. Sheen, wydanej przez Wydawnictwo ESPRIT


Rozmawiać będą:
– prof. Paweł Okołowski
– dr Sebastian Duda
Prowadzenie: Marek Zając
Transmisja na kanale Instytutu Prymasa Józefa Glempa w serwisie internetowym Youtube. 


19 kwietnia 2022 r., godz. 20:00

Wydarzenie: https://fb.me/e/29dNgBKxf

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=HKVxIzL4DPQ


O KSIĄŻCE z opisu Wydawcy:

NOWE OBLICZA TOTALITARYZMU Co nas czeka, kiedy całkowicie wyrzucimy Boga z naszego świata? Kto zajmie Jego miejsce? Czy w świecie, który powstanie zgodnie z obietnicami współczesnych dyktatorów i ideologów będzie miejsce dla prawdziwej wolności? Ta książka w czasie trwającej wojny jest wstrząsem dla naszych sumień.Arcybiskup Fulton Sheen, wybitny duchowny katolicki, filozof i apologeta, w przenikliwy sposób na przykładzie komunizmu pokazuje czytelnikom, jak współczesne „postępowe” ideologie zagrażają fundamentom naszego świata. Ta książka jest szokującą i proroczą wizją panowania systemów, które odcinają ludzi od Chrystusa i źródeł współczesnej cywilizacji. Amerykański hierarcha wyjaśnia w jaki sposób negowanie chrześcijańskiego fundamentu naszego świata wpłynęło na rozkwit komunizmu w jego pełnych przemocy i przymusu formach. Autor przypomina nam o brutalnych konsekwencjach walki z wiarą i Kościołem, która toczy się również dziś. Książka abpa Sheena jest mocnym wezwaniem do podjęcia heroicznej próby powrotu do Boga i ocalenia świata przed zalewem niszczących ideologii i brutalnej bezwzględnej siły.


O UCZESTNIKACH:
prof. Paweł OKOŁOWSKI – pracownik Wydziału Filozofii UW. Zajmuje się głównie antropologią filozoficzną i aksjologią, prezentując w nich stanowisko własne. Autor książek: Materia i wartości. Neolukrecjanizm Stanisława Lema (Warszawa 2010), Między Elzenbergiem a Bierdiajewem. Studium aksjologiczno-antropologiczne (Warszawa 2012), Filozofia i los. Szkice tychiczne (Kraków 2015); także licznych rozmów i wykładów na YouTubie. Inicjator i redaktor naukowy tomu: B. Wolniewicz, Filozofia i wartości. Post factum (Komorów 2021); prezes Fundacji Katedra Bogusława Wolniewicza.


dr Sebastian DUDA – doktor teologii, filozof, publicysta. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz religioznawstwo i teologię na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Członek redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Ekspert Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Był publicystą tygodnika „Newsweek Polska” i redaktorem „Przeglądu Powszechnego”. Autor książek „Reformacja. Rewolucja Lutra” i „Przesilona wątpliwość”.


red. Marek ZAJĄC – moderator spotkań cyklu WIARA.ROZUM.KSIĄŻKA, dziennikarz i publicysta, pracował w Telewizji Polskiej i „Tygodniku Powszechnym”, współprowadził m.in. program TVP 1 „Między ziemią a niebem”. Związany z Telewizją POLSAT. Od roku 2006 jest sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, obecnie także przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz Birkenau. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka.SZUKAJMY RAZEM ODPOWIEDZI NA AKTUALNE KRYZYSY DUCHOWOŚCI